Zdrowie

Gdy brakuje Ci tchu. COPD czyli obturacyjne zapalenie płuc

COPD-lub-POChP-czyli-obturacyjne-przewlekle-zapalenie-pluc

Cena jaką płacimy za postęp cywilizacyjny

Coraz częściej z różnych środków przekazu możemy usłyszeć o zagrożeniach związanych z chorobami cywilizacyjnymi. Częstotliwość i stopień ich nasilenia w dużej mierze zależy od tego, jak bardzo rozwinięte cywilizacyjnie jest dane społeczeństwo. Niestety, wraz z postępem technologicznym wzrasta narażenie jego członków na zachorowanie. Jedną z tego typu cywilizacyjnych jednostek chorobowych jest przewlekła obturacyjna choroba płuc (COPD), ukryta również pod skrótem POChP.

Przewlekła obturacyjna choroba płuc — charakterystyka choroby

Jej najbardziej charakterystyczną cechą jest ciężko odwracalne zmniejszenie przepływu powietrza przez drogi oddechowe, które najczęściej zaobserwować możemy u pacjentów po 40. roku życia, cierpiących na rozedmę płuc lub obturacyjne zapalenie oskrzeli. Jej objawów nie możemy lekceważyć, ponieważ jeśli utrzymuje się przez dłuższy czas, powoduje nieodwracalne zniszczenia w naszym organizmie.

Pomimo tego, że przewlekła obturacyjna choroba płuc rozpoczyna się w płucach, gdzie jej skutki są odwracalne, to konsekwencje dotykają również inne narządy. Najczęściej wskazywanym czynnikiem narażającym na zachorowanie jest czynne lub bierne palenie papierosów. Choroba występuje wtedy jako odpowiedź obronna naszego organizmu.

Co ważne, przez wiele lat możemy nie być świadomi tego, że choroba powoduje spustoszenie w naszym organizmie. Do lekarza trafiamy zazwyczaj z powodu duszności, co wskazuje na zaawansowanie choroby. Niestety, jest to oznaka również tego, że nasze płuca mają już ponad połowę mniej rezerw oddechowych. Pierwszym z objawów, który powinien nas zaniepokoić, jest poranny kaszel, który pojawia się i utrzymuje bez związku z jakimkolwiek przeziębieniem. Z biegiem czasu dołączają do niego inne objawy, takie jak duszności oraz zmęczenie podczas wykonywania czynności, które związane są z wysiłkiem fizycznym. Zaawansowana choroba to duszności nawet w momencie czynności, które nie są ciężkie. Najczęściej w godzinach porannych. Osoba chora może również wykrztuszać białą lepką wydzielinę. Każde przebyte podczas choroby przeziębienie, zapalenie lub zakażenie układu oddechowego zdecydowanie zaostrza objawy przewlekłego obturacyjnego zapalenia płuc.

wolne rodniki i najsilniejsze antyoksydanty
Przewlekła obturacyjna choroba płuc — leczenie COPD

Postęp choroby można zatrzymać!

jak zatrzymać postęp POChP?

Przebieg choroby określa się mianem postępującego. Jeśli w odpowiednim czasie nie zostanie przez nas wdrożone leczenie, bardzo szybko może dość do niewydolności oddechowej, która uniemożliwi normalne funkcjonowanie. Najczęściej lekarze zalecają choremu przede wszystkim preparaty wziewne, które mają pomóc w złagodzeniu objawów oraz poprawić ogólny stan pacjenta. Jednak prawdziwie skuteczne leczenie możemy uzyskać dopiero po przywróceniu biochemicznej równowagi w naszym organizmie. Jak tego dokonać?

POChP, COPD

Podstawą jest przywrócenie biochemicznej równowagi w naszym organizmie!

Leczenie przewlekłych obturacyjnych chorób płuc w zgodzie z naturą jest możliwe!

Aby wszystkie nasze tkanki mogły właściwie funkcjonować, niezbędne jest utrzymanie równowagi wodno-elektrolitowej w organizmie. W efekcie wszystkie płyny ustrojowe, które znajdują się w organizmie, są elektrycznie obojętne. Oznacza to, że suma stężeń jonów dodatnich jest taka sama jak jonów ujemnych.

Dlaczego ujemne jony tlenu są tak ważne?

W świecie idealnym powietrze, którym oddychamy, jest niezanieczyszczone i pozwala utrzymać nasz organizm w idealnym zdrowiu. Ma ono również idealnie zrównoważone ładunki elektryczne. Ich zadaniem jest utrzymanie naszych tkanek we właściwym napięciu oraz zapewnienie ich właściwego funkcjonowania. Niestety, rzeczywistość jest zupełnie inna, a nasze powietrze jest źródłem wielu zanieczyszczeń. W efekcie nasze organizmy są atakowane drobinkami smogu, związków chemicznych i innych czynników chorobotwórczych. Wszystkie te związki są jonami dodatnimi, a długotrwała ekspozycja na ich działanie prowadzi do zachwiania naszej równowagi elektrolitowej. Komórki w naszym ciele zmieniają ładunek na dodatni, a co za tym idzie, zmniejsza się również napięcie błon międzykomórkowych. Konsekwencją jest sklejanie się komórek krwi, co prowadzi do zjawisk patologicznych takich jak nowotwory lub właśnie choroby cywilizacyjne. Jedną z nich jest przewlekła choroba obturacyjna płuc. Aby z nią walczyć, musimy przywrócić równowagę w organizmie.

Terapia ujemnymi jonami tlenu:

wzmacnia odporność
redukuje zaburzenia metabolizmu
działa przeciwstarzeniowo
eliminuje zarodniki grzybów
działa antydepresyjnie i antylękowo
działa antyalergicznie
działa przeciwbólowo
działa antynowotworowo
działa antysmogowo

Odczuwalne rezultaty jonoterapii:

rzadsze infekcje
zmniejszenie lepkości krwi
zmniejszenie zakwaszenia organizmu
poprawa wyglądu skóry
poprawa kondycji układu oddechowego
redukcja kaszlu palacza
poprawa trawienia
poprawa nastroju
rzadsze migreny

Jak dostarczyć jony ujemne do organizmu?

Jeśli w naszym organizmie doszło już do zakłócenia równowagi elektrolitowej, co skutkuje zwiększoną ilością jonów dodatnich i objawiającą się chorobą, powinniśmy poszukać źródła jonów ujemnych, które w naturalny sposób przywróci nasz organizm do normalności. Jednym z takich rozwiązań jest urządzenie IONO-ACTIVE. Jego konstrukcja zapewnia produkcję jonów ujemnych na poziomie naszych ust. Co za tym idzie, mogą one trafić najkrótszą możliwą drogą do naszych płuc, czyli najbardziej ukrwionego organu w naszym ciele. Dzięki temu jony ujemne bardzo szybko przenikają do krwi i są transportowane do wszystkich komórek w naszym ciele. Pozwala to na bardzo szybkie uaktywnienie przemiany materii, dzięki czemu metabolizm komórkowy jest zwiększony, a nasz organizm może skuteczniej walczyć z chorobą.

Każde leczenie jednostki chorobowej powinno zostać skonsultowane z lekarzem, jednak w świecie, gdy choroby cywilizacyjne wynikają w głównej mierze z zanieczyszczeń i naszego zaniedbania, warto wspomóc leczenie niefarmakologicznymi metodami. Dostarczanie naszemu organizmowi jonów ujemnych to naturalny sposób na to, aby przywrócić w naszym organizmie równowagę. Skuteczne leczenie to przede wszystkim zmiana stylu życia i zadbanie o swój organizm już na poziomie komórkowym. Żadne leczenie farmakologiczne nie będzie skuteczne, jeśli dalej nasz organizm jest narażony na zagrożenia i zanieczyszczenia.

Uważasz, że poruszamy interesujące tematy?

Wyślij ten artykuł do znajomego lub udostępnij na portalu społecznościowym: